Categories Diabolique

Od 90s Powrót do przeszłości do nowoczesnego stylu: Jak powstają męskie workowate dżinsy i jak je pewnie nosić?

baggy jeans męskie

Od ery hip-hopu lat 90-tych do obecnych trendów mody, męskie baggy jeansy przeszły dużą transformację. Niegdyś uważane za modowe faux pas, baggy jeansy męskie powróciły w ostatnich latach i są teraz podstawą w szafie każdego modnego mężczyzny. Te obszerne i wygodne jeansy stały się symbolem bezwysiłkowego chłodu i swobodnego stylu. Ale jak nosić je z pewnością siebie i nie wyglądać, jakbyś utknął w przeszłości? W tym artykule dowiesz się, jak powstały męskie jeansy baggy i jak je nosić w nowoczesny i stylowy sposób. Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać swobodnie, czy elegancko, mamy kilka wskazówek i trików, które sprawią, że baggy jeans będą pracować dla Ciebie. Przygotuj się więc na komfort i styl męskich jeansów baggy i przenieś swoją szafę na wyższy poziom.

Historia męskich jeansów baggy

Męskie jeansy baggy mają bogatą historię sięgającą lat 90. ery hip hopu. Styl baggy został spopularyzowany przez raperów, którzy chcieli ubierać się w sposób, który był zarówno wygodny, jak i stylowy. Dżinsy baggy były noszone nisko w talii i miały luźne dopasowanie wokół nóg. Ten styl był odejściem od ciasno dopasowanych dżinsów, które były popularne w tym czasie.

Styl baggy jeans został również przyjęty przez skateboarderów i muzyków grunge. Wygodny krój i luźny styl ułatwiał im poruszanie się i wykonywanie swoich akrobacji bez żadnych ograniczeń. Męskie jeansy baggy szybko stały się symbolem buntu i nonkonformizmu.

Popularność męskich baggy jeansów spadła na początku lat 2000, gdy przemysł modowy przesunął się w kierunku bardziej dopasowanych stylów. Jednak w ostatnich latach styl baggy jeans powrócił, a wielu celebrytów i influencerów uprawia ten trend.

Powrót męskich jeansów baggy do mody

Powrót męskich jeansów baggy można przypisać ponownemu zainteresowaniu przemysłu modowego modą lat 90. Lata 90. powracają w wielkim stylu, a wiele marek modowych wypuszcza kolekcje inspirowane tą dekadą. Styl baggy jeans został również przyjęty przez społeczność streetwearową, a marki takie jak Fear of God i Off-White wypuściły na rynek modele baggy jeans.

Trend baggy jeans został również spopularyzowany przez celebrytów, takich jak Kanye West i Justin Bieber, którzy zostali zauważeni w tym stylu przy wielu okazjach. Do popularności męskich jeansów baggy przyczynił się również rozwój mediów społecznościowych, w których influencerzy i blogerzy modowi prezentują ten trend na swoich platformach.

Jak wybrać odpowiednią parę męskich baggy jeansów

Wybór odpowiedniej pary męskich jeansów baggy może być trudny. Kluczem jest znalezienie pary, która będzie dobrze pasować, ale nadal będzie miała luźny, zrelaksowany krój, który definiuje styl baggy jeans. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią parę męskich jeansów baggy:

 1. Zwróć uwagę na dopasowanie: Męskie jeansy baggy powinny luźno pasować wokół talii i bioder, ale nie powinny być tak luźne, że wyglądają niechlujnie. Szukaj pary, która dobrze pasuje w talii i biodrach, ale ma luźne dopasowanie wokół nóg.
 2. Rozważ długość: Męskie dżinsy baggy powinny być wystarczająco długie, aby zakryć buty, ale nie powinny być tak długie, że pękają wokół kostek. Szukaj pary, która spada tuż nad butami.
 3. Wybierz odpowiednie pranie: Męskie dżinsy baggy są dostępne w różnych praniach, od jasnych do ciemnych. Wybierz pranie, które uzupełnia Twój osobisty styl i pasuje do okazji.

Stylizacja męskich jeansów baggy na różne okazje

Męskie jeansy baggy mogą być stylizowane na wiele różnych sposobów, w zależności od okazji. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć:

 1. Casual look: Sparuj swoje baggy jeansy z graficznym t-shirtem i trampkami, aby uzyskać swobodny, luźny wygląd.
 2. Streetwear look: Nałóż swoje baggy jeansy z bluzą z kapturem i oversizowym płaszczem, aby uzyskać wygląd inspirowany stylem streetwear.
 3. Dressy look: Ubierz swoje baggy jeansy z marynarką i butami do sukienki, aby uzyskać bardziej formalny wygląd.
 4. Letni wygląd: Podwiń swoje baggy jeansy i sparuj je z tank topem i sandałami, aby uzyskać letni klimat.

Co robić, a czego nie wolno nosić męskich workowatych dżinsów

Męskie dżinsy baggy mogą być stylowym dodatkiem do Twojej garderoby, ale są pewne zasady, o których należy pamiętać. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci nosić jeansy baggy z pewnością siebie:

 1. Zrównoważyć objętość: Jeśli nosisz baggy jeans, zrównoważ objętość bardziej dopasowaną górą.
 2. Nie noś baggy jeansów z baggy topem: Unikaj parowania baggy jeansów z baggy topem, ponieważ może to sprawić, że będziesz wyglądać bezkształtnie.
 3. Zwróć uwagę na proporcje: Upewnij się, że twoje baggy jeansy dobrze pasują w talii i biodrach, ponieważ pomoże to zrównoważyć objętość wokół nóg.
 4. Nie noś baggy jeansów, które są zbyt długie: Baggy jeans, które są zbyt długie, mogą wyglądać niechlujnie i niepochlebnie.

Akcesoria do męskich jeansów baggy

Dodatki mogą podnieść rangę Twoich jeansów baggy i dodać trochę osobowości do Twojego stroju. Oto kilka akcesoriów, które warto rozważyć podczas noszenia męskich jeansów baggy:

 1. Trampki: Trampki to idealne buty do pary z baggy jeans. Wybierz parę, która uzupełnia Twój osobisty styl i pasuje do okazji.
 2. Kapelusze: Kapelusz może dodać trochę więcej stylu do Twojego baggy jeans. Rozważ czapkę z daszkiem lub czapkę beanie dla swobodnego wyglądu, lub fedorę dla bardziej eleganckiego wyglądu.
 3. Paski: Pasek może pomóc zacisnąć w baggy jeansy i dodać trochę definicji do swojej talii. Wybierz pasek, który uzupełni Twój styl i będzie pasował do okazji.
 4. Biżuteria: Biżuteria może dodać trochę dodatkowego polotu do twojego baggy jeans wygląd. Rozważ naszyjnik łańcuchowy lub bransoletkę dla swobodnego wyglądu, lub zegarek dla bardziej eleganckiego wyglądu.

Konserwacja i czyszczenie męskich jeansów baggy

Aby Twoje jeansy baggy wyglądały jak najlepiej, zastosuj się do poniższych wskazówek dotyczących konserwacji i czyszczenia:

 1. Pierz je na zewnątrz: Pomoże to zapobiec blaknięciu i utrzyma dżinsy wyglądające jak nowe.
 2. Unikaj zbyt częstego prania swoich dżinsów: Nadmierne pranie może spowodować, że twoje dżinsy wyblakną i stracą swój kształt.
 3. Powieś suszenie swoich dżinsów: Unikaj używania suszarki, ponieważ może to skurczyć dżinsy i spowodować, że stracą swój kształt.
 4. Wyprasuj swoje dżinsy: Jeśli twoje dżinsy są pomarszczone, wyprasuj je na niskim ustawieniu ciepła, aby wygładzić tkaninę.

Podsumowanie

Męskie jeansy baggy przeszły długą drogę od swoich hiphopowych korzeni. Dziś są podstawą w szafie każdego modnego mężczyzny, oferując zarówno komfort, jak i styl. Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać swobodnie, czy elegancko, istnieje wiele sposobów na stylizację męskich jeansów baggy. Pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiednią parę, zrównoważyć objętość i zwrócić uwagę na proporcje. Dzięki tym wskazówkom i trikom, możesz śmiało i stylowo poruszać się w trendzie baggy jeans.