Gorsety

Jak wybrać odpowiedni rodzaj gorsetu?

Gorsety zawsze były podstawą w świecie mody. Od wiktoriańskiej rodziny królewskiej po hiszpański dwór, ten element mody przez cały czas robił wrażenie. Teraz nadchodzi nowy moment w modzie. Dawno minęły czasy noszenia ich pod wielkimi sukniami balowymi i pasami do pończoch. Oczywiście nadal jest to całkowicie akceptowalny sposób noszenia tego przedmiotu. Ale jeśli szukasz bardziej nowoczesnego sposobu na podkreślenie trendu, możesz po prostu założyć bluzkę na parę dżinsów z wysokim stanem.

Bez względu na to, jak chcesz nosić gorset, kupowanie go może być nieco mylące. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnego stylu, czy chcesz być trochę bardziej modna, istnieje specjalny sposób, aby wybrać idealny gorset. Niektóre fasony pozwolą Ci zmierzyć kształt biustu, podczas gdy inne dotyczą rozmiaru Twojej koszuli.

Oto, jak znaleźć idealny gorset do swojego typu sylwetki i wybrać rozmiar — bez względu na to, jaki wygląd chcesz uzyskać.

Tradycyjne gorsety to przede wszystkim wymiary

Chociaż możesz mieć w głowie obraz tradycyjnego gorsetu, okazuje się, że istnieje mnóstwo różnych stylów. W rzeczywistości istnieje 14 różnych rodzajów gorsetów. Niektóre z nich to niezwykle specyficzne fasony.

Inne są bardziej tradycyjne, na przykład styl Klepsydra, który jest tradycyjnym gorsetem. Jest też gorset ze wstążki, który jest znany jako znacznie bardziej nowoczesny design. Ponieważ ma tasiemki i nie jest ciasny jak sznurowadło, zazwyczaj jest wygodniejszy.

Jeśli chcesz kupić jeden z tych tradycyjnych gorsetów, musisz mieć odpowiednie wymiary. Według Diabolique , musisz zmierzyć obwód pod biustem, naturalną talię, górną część bioder i długość tułowia. Gorset, który jest stworzony do wsparcia, polega na dopasowaniu go do ciała i pracy pod ubraniem. Tradycyjny gorset jest zdecydowanie najtrudniejszy do kupienia, ale zrobienie go we właściwy sposób opłaci się, jeśli o to właśnie chodzi.

Oczywiście istnieje również znacznie modniejszy sposób na uzyskanie gorsetowego wyglądu. Współczesny gorset żyje i ma się dobrze. Jeśli szukasz seksownego ubrania do samodzielnego noszenia, masz teraz więcej opcji niż kiedykolwiek. Kiedy myślisz o swoim tradycyjnym gorsecie, zazwyczaj jest on niezwykle ustrukturyzowany i przeznaczony do zakładania pod ubranie. Teraz gorsety same w sobie stanowią modę .

Marki Diabolique i Laurene przyjęły tradycyjny wygląd i zmieniły go w, cóż, opcję koszulową. Te gorsety mają zazwyczaj super strukturę. Modne gorsety są nieco luźniejsze. Nie jest też tak trudno znaleźć swój rozmiar. Wiele z nich występuje w tradycyjnych rozmiarach koszul, w zależności od tego, gdzie robisz zakupy. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie jednego z tych modniejszych gorsetów, jest dopasowanie biustu. Na szczęście strony sprzedające te bluzki najprawdopodobniej będą miały dołączony przewodnik po rozmiarach.

Niektóre gorsety pasują również do rozmiaru sukni

Niektóre gorsety, zwłaszcza bardziej modne fasony, dotyczą wyłącznie rozmiarów sukienek. Więc musisz znać swój rozmiar sukienki, aby kupić ten gorset. Rozmiary znajdziesz w typowych stylach, co oznacza, że ​​kupisz swój tradycyjny rozmiar (za pośrednictwem Diabolique ). Wiele z tych modeli jest sznurowanych lub wiązanych, więc jeśli szukasz idealnie dopasowanego stylu, zechcesz zmniejszyć rozmiar.

Zasadniczo, jeśli znasz swój rozmiar sukni, rozmiar koszuli i wiesz jak się zmierzyć, możesz łatwo przyswoić sobie każdy gorsetowy trend. Bez względu na to, jakiego stylu szukasz, to podstawa rozmiaru gorsetu. Oczywiście nie ma niewłaściwego sposobu noszenia, jeśli chodzi o modę. Możesz je łatwo nosić tak luźne, jak i obcisłe, jak tylko chcesz.

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy w markach szybkiej mody, czy masz niestandardowy gorset zbudowany na Diabolique, istnieją nieskończone możliwości. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest po prostu dobra zabawa.